Τελευταία Νέα :

7 Οκτωβρίου 2010

Ανακοίνωση υποψηφίων απο το Γιάννη Κόκλα

Την Παρασκευή 1-10-2010 πραγματοποιήθηκε από τον υποψήφιο Δήμαρχο για το Δήμο Νικολάου Σκουφά, Γιάννη Κόκλα, διακήρυξη θέσεων και αρχών του συνδυασμού του «ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΑΝΑΓΓΕΝΗΣΗ» και παρουσίαση των υποψηφίων δημοτικών και τοπικών συμβούλων.

Η εν λόγω εκδήλωση έλαβε χώρα στο εκλογικό κέντρο του συνδυασμού στο Πέτα Άρτας, απ’ όπου και το απόσπασμα από την ομιλία του που ακολουθεί :



Υποψήφιοι Δημοτικοί και Τοπικοί Σύμβουλοι

ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΑΡΑΧΘΟΥ

Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι ΑΡΑΧΘΟΥ
1. Αθανασίου Δημήτριος – Ελεύθερος Επαγγελματίας & Δημοτικός Σύμβουλος Αράχθου.
2. Γαλάνη Μαρία - Νοσηλεύτρια
3. Γιαννούλης Νικόλαος – Έμπορος & Δημοτικός Σύμβουλος Αράχθου.
4. Κατσίμπρα Χριστίνα – Οικονομολόγος Τελωνειακός Υπάλληλος.
5. Κολοβός Θεοφάνης - Ελεύθερος Επαγγελματίας.
6. Βούλγαρη Ιωάννα – Συμβασιούχος Δημόσιος Υπάλληλος.
7. Μακρής Χρήστος – Ελεύθερος Επαγγελματίας& Δημοτικός Σύμβουλος Αράχθου .
8. Οικονόμου Ευστάθιος – Αστυνομικός Ε/Α & Δημοτικός Σύμβουλος Αράχθου.
9. Σιώζος Αθανάσιος – Ασφαλιστικός Σύμβουλος& Δημοτικός Σύμβουλος Αράχθου .
10.Τατσιόπουλος Φώτιος - Αγρότης
11.Τζίμας Μιχαήλ – Αγρότης & Δημοτικός Σύμβουλος Αράχθου
12. Τζουρμανά Κων/νιά (Νάντια) – Ιδιωτική Υπάλληλος
13.Φάντη Ελευθερία – Καθηγήτρια Φιλόλογος & Δημοτικός Σύμβουλος Αράχθου
14. Φωτιάδης Ιωάννης – Προϊστάμενος Ειδικής Υπηρεσίας Ελέγχου ΙΚΑ & Δημοτικός Σύμβουλος Αράχθου.
15.Χαλκιάς Δημήτριος – Αστυνομικός Ε/Α & Δημοτικός Σύμβουλος Αράχθου.

Υποψήφιοι Σύμβουλοι ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ.
1. Παγούρας Θεόδωρος – Αγρότης-Ελεύθερος Επαγγελματίας.
2. Παναγιώτου Λεωνίδας – Στρατιωτικός.
3. Παπαϊωάννου Κων/νος - Αγρότης-Ελεύθερος Επαγγελματίας.
4. Χαλκιάς Λάζαρος – Υπάλληλος Νοσοκομείου.
5. Χασκή Ελένη - Υπάλληλος Νοσοκομείου.

Υποψήφιοι Σύμβουλοι ΤΟΠΙΚΗΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ
1. Κολιός Άγγελος – Αστυνομικός.
2. Παππάς Βασίλειος - Τεχνίτης Συνεργείου Γεωργικών Μηχανημάτων & Πρόεδρος Τοπικού Συμβουλίου ΔΔ Αγ. Παρασκευής Δ. Αράχθου.
3. Ψωμά Σοφία – Αστυνομικός Ε/Α.

Υποψήφιοι Σύμβουλοι ΤΟΠΙΚΗΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΑΚΡΟΠΟΤΑΜΙΑΣ
1. Μπακόλας Ευστάθιος – Ιδιωτικός Υπάλληλος
2. Ντάλλα Μαρία - Φοιτήτρια
3. Σκληβανίτης Δημήτριος - Στρατιωτικός
4. Χελάς Κων/νος – Ελεύθερος Επαγγελματίας

Υποψήφιοι Σύμβουλοι ΤΟΠΙΚΗΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΠΑΧΥΚΑΛΑΜΟΥ
1. Διγώνη Σοφία - Νοσηλεύτρια
2. Καρίνος Ηλίας – Στρατιωτικός Ε/Α
3. Τσάκαλος Βασίλειος - Στρατιωτικός
4. Φωτιάδης Βασίλειος – Αστυνομικός Ε/Α

Υποψήφιοι Σύμβουλοι ΤΟΠΙΚΗΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΠΕΡΑΝΘΗΣ
1. Μούτσιος Ηλίας – Ιδιωτικός Υπάλληλος
2. Μπούκας Δημήτριος - Αγρότης
3. Πλακιά – Παπαδοπούλου Δήμητρα - Οικιακά & Πρόεδρος Τοπικού Συμβουλίου ΔΔ Περάνθης Δ. Αράχθου.

Υποψήφιοι Σύμβουλοι ΤΟΠΙΚΗΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΛΟΥΤΡΟΤΟΠΟΥ
1. Κατσίμπρα Σοφία - Οικιακά
2. Μπαγιώργας Παναγιώτης - Αστυνομικός
3. Νάτσιος Πέτρος – Αστυνομικός Ε/Α & Πρόεδρος Τοπικού Συμβουλίου ΔΔ Λουτροτόπου Δ. Αράχθου.
4. Παπαδοπούλου Αλεξία - Ιδιωτική Υπάλληλος

Υποψήφιοι Σύμβουλοι ΤΟΠΙΚΗΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΣΥΚΕΩΝ
1. Αντωνίου Χρήστος – Ελεύθερος Επαγγελματίας
2. Μαλτέζος Αντώνιος - Αλιέας
3. Παππά Θεοδώρα - Οικιακά
4. Χαλκιάς Θεοφάνης - 38 χρόνια Πρόεδρος Κοινότητας Συκεών και 12 χρόνια Δημοτικός Σύμβουλος Δήμου Αράχθου

 
ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΚΟΜΜΕΝΟΥ

Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι ΚΟΜΜΕΝΟΥ
1. Πανακούλιας Στέλιος – Ιδιωτικός Υπάλληλος & Πρόεδρος Συνδέσμου Ύδρευσης Περάνθης – Λουτροτόπου – Συκεών – Κομμένου. 

Υποψήφιοι Σύμβουλοι ΤΟΠΙΚΗΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΚΟΜΜΕΝΟΥ.
1. Αντωνίου Κων/νος – Υπάλληλος ΚΕΠ.
2. Βλαχοπάνου Χριστιάνα - Καθηγήτρια Φιλόλογος
3. Δήμος Δημήτριος - Ελεύθερος Επαγγελματίας & Αντιπρόεδρος Κοινότητας Κομμένου.


ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΚΟΜΠΟΤΙΟΥ

Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι ΚΟΜΠΟΤΙΟΥ
1. Βαρέλης Ελευθέριος – Δημόσιος Υπάλληλος.
2. Κασελούρη Φωτεινή – Ελεύθερη Επαγγελματίας.
3. Κολιούλη Ντίνα - Οικιακά.
4. Μπαλταγιάννης Παντελής – Ιδιωτικός Υπάλληλος.
5. Μπουραντάς Χρήστος – Συνεταιριστικός Υπάλληλος & Δημοτικός Σύμβουλος Δήμου Κομποτίου.
6. Παπαπάνου Θέκλα – Υπάλληλος Δ/νσης Δασών Άρτας.
7. Σωτηρίου Κων/νος – Νηπιαγωγός.
8. Τζουβάρας Ιωάννης – Οικονομολόγος Υπάλληλος ΔΕΗ.
9. Τσαντούκλας Ευστάθιος – Οικονομολόγος.

Υποψήφιοι Σύμβουλοι ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΚΟΜΠΟΤΙΟΥ.
1. Γκούμας Σάκης - Αυτοκινητιστής
2. Λινάρη Γιαννούλα - Οικιακά
3. Πλακιάς Τάκης - Μουσικός
4. Τσατσάνη Λαμπρινή - Ιδιωτική Υπάλληλος

Υποψήφιοι Σύμβουλοι ΤΟΠΙΚΗΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΣΕΛΛΑΔΩΝ
1. Καλαμπούκης Κων/νος - Αγρότης
2. Ράπτης Βησσαρίων – Ιδιωτικός Υπάλληλος

Υποψήφιοι Σύμβουλοι ΤΟΠΙΚΗΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΦΩΤΕΙΝΟΥ
1. Κασελούρη Διαμάντω - Οικιακά
2. Πανέτας Θωμάς – Συνταξιούχος Στρατιωτικός και 16 χρόνια Πρόεδρος Κοινότητας Φωτεινού
3. Τριαντάφυλλος Ευάγγελος – Ελεύθερος Επαγγελματίας

 
ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΠΕΤΑ

Υποψήφιοι Δημοτικοί Σύμβουλοι ΠΕΤΑ
1. Βασιλάκης Δημήτριος – Λογιστής Φοροτεχνικός.
2. Γούλας Βασίλειος – Διοικητικός Υπάλληλος ΤΕΙ Ηπείρου.
3. Κακοχρήστου – Αγόρου Ευθυμία (Μίτσα) – Υπάλληλος Γραφείου Συγκοινωνιών.
4. Κολιός Ευάγγελος – Ελεύθερος Επαγγελματίας - Πρώην Δήμαρχος & νυν Δημοτικός Σύμβουλος Δήμου Πέτα.
5. Μουσαβερές Απόστολος – Συνταξιούχος Δημοτικός Υπάλληλος.
6. Ντασκαγιάννης Απόστολος – Καθηγητής.
7. Ντούλας Σωκράτης - Αστυνομικός Ε/Α.
8. Παπαϊωάννου Χριστίνα – Καθηγήτρια.
9. Ροβίνας Ιωάννης – Υπάλληλος ΔΕΗ & Δημοτικός Σύμβουλος Δήμου Πέτα.
10. Τόλης Δημήτριος – Υγειονομικός Υπάλληλος ΙΚΑ Άρτας & Δημοτικός Σύμβουλος Δήμου Πέτα.
11. Τσεκούρας Δημήτριος – Ιδιωτικός Υπάλληλος & Δημοτικός Σύμβουλος Δήμου Πέτα .

Υποψήφιοι Σύμβουλοι ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΠΕΤΑ.
1. Αλέξης Σπυρίδων - Στρατιωτικός
2. Μπακατσέλου Ευτυχία (Φιφίκα) - Οικιακά
3. Ταγκαρέλης Κώστας - Ελεύθερος Επαγγελματίας

Υποψήφιοι Σύμβουλοι ΤΟΠΙΚΗΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΜΑΡΚΙΝΙΑΔΑΣ
1. Μαλισιόβας Χαράλαμπος – Υπάλληλος Νοσοκομείου. 
2. Ψωράκη Κων/νιά - Ιδιωτική Υπάλληλος
 
Υποψήφιοι Σύμβουλοι ΤΟΠΙΚΗΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΜΕΓΑΡΧΗΣ
1. Δήμου Δημητρούλα - Οικιακά
2. Ντασκαγιάννης Κων/νος - Αγρότης
3. Χριστοπάνος Ευάγγελος - Ελεύθερος Επαγγελματίας.

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

 

© Copyright Αναγγελιοχώρος 2010 -2011 | Design by Herdiansyah Hamzah | Published by Borneo Templates | Powered by Blogger.com.